JANTAR

Data przyjazdu
Data wyjazdu

Nadmorski kurort nazywany Bursztynową Perłą Bałtyku.


Jantar to miejscowość niezwykle zasobna w bursztyn, leży na dawnym Bursztynowym Szlaku. W Jantarze od 1999 roku każdego lata organizowane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Na plaży co roku organizowany jest również Turniej Piłki Plażowej o Bursztynowy Puchar.  


Plaża w Jantarze jest jedną z najszerszych plaż na naszym wybrzeżu i jedną z najbardziej obleganych przez turystów na Mierzei Wiślanej.
Otoczona pięknymi lasami iglasto-liściastymi. Latem to niewątpliwie atrakcyjny turystyczny kurort, z bogatą bazą gastronomiczną.

 


 Jantar znajduje się na trasie rowerowej R10 wokół Bałtyku, która ciągnie się od przystani promu w Mikoszewie aż do granicy z Rosją w Piaskach. W Jantarze rozpoczyna się również fragment trasy EuroVelo 10/13, którym można dojechać do Nowego Dworu Gdańskiego. 


Przez Jantar  przebiega również szlak Żuławskiej Kolei Dojazdowej, której trasa obejmuje Pociągi na trasie Sztutowo – Stegna – Jantar – Mikoszewo – Prawy Brzeg Wisły. Pociągi rozkładowe ŻKD  roku kursują codziennie w okresie letnich wakacji szkolnych oraz w wybrane dni w ciągu roku według rozkładu jazdy.
 

Przeglądaj apartamenty w Jantarze:

BURSZTYNOWE OSIEDLE

 


Atrakcje w Jantarze:

  • Mini Zoo w Jantarze
  • Centrum Rodzinnej Rekreacji
  • Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu
  • Pasieka u Strusi
  • Bufallo Bill

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej bazy apartamentów na Mierzei Wiślanej, które są otwarte przez 365 dni w roku. 

Do zobaczenia!

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl
przewodnik po okolicy