Stegna

Data przyjazdu
Data wyjazdu

Atutem Stegny jest jej atrakcyjne położenie.

Bliskie sąsiedztwo Trójmiasta, Elbląga i Malborka daje  możliwości dotarcia do wielu atrakcji Pomorza.

Stegna dzięki swojemu wyjątkowemu mikroklimatowi i wspaniałym krajobrazom jest latem licznie odwiedzana przez turystów.  Piaszczyste plaże bogate w bursztyn i pasmo wydm porośniętych borami sosnowymi zapewniają niezapomniane widoki. Plaża w Stegnie jest wyjątkowo długa, bo aż czternastokilometrowa i dość szeroka, bo licząca 30 metrów. W Stegnie znajduje się jedno z najbardziej popularnych na Mierzei Wiślanej strzeżonych kąpielisk morskich. 

Aby dostać się na plażę skorzystać należy z jednego z czterech wejść, prowadzi do nich bardzo ładna ścieżka przez las i wydmy. Główne wejście na plażę w Stegnie bogate jest w zaplecze lokali gastronomicznych, jak i atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci.

Przeglądaj apartamenty w Stegnie:

APARTAMENTY W STEGNIE

Stegna znajduje się na trasie rowerowej R10 wokół Bałtyku, która ciągnie się od przystani promu w Mikoszewie aż do granicy z Rosją w Piaskach. 

Przez Stegnę  przebiega również szlak Żuławskiej Kolei Dojazdowej, której trasa obejmuje Pociągi na trasie Sztutowo – Stegna – Jantar – Mikoszewo – Prawy Brzeg Wisły. Pociągi rozkładowe ŻKD  roku kursują codziennie w okresie letnich wakacji szkolnych oraz w wybrane dni w ciągu roku według rozkładu jazdy.

W centrum miejscowości znajduje się dużo sklepów, drogeria, salony kosmetyczne i fryzjerskie, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, apteka, poczta, bank oraz kościół. 

Będąc w Stegnie warto zobaczyć zabytkowy Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. W środku znajduje się podwieszona łódź. Każdego roku w kościele odbywa się Międzynarodowy Festiwal Organowy organizowany przez Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku


Pozostałe atrakcje w Stegnie:

  • Labirynt Stegna Park
  • Międzynarodowy Festiwal Organowy
  • Muzeum Bursztynowa Komnata
  • Park Linowy
  • Bulwar radiowej Jedynki
  • Wystawa Kinder Niespodzianek
 

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej bazy apartamentów na Mierzei Wiślanej, które są otwarte przez 365 dni w roku. 


                                                 Do zobaczenia!

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl
przewodnik po okolicy