Stegna

Data przyjazdu
Data wyjazdu

 

 

Atutem Stegny jest jej atrakcyjne położenie.
Bliskie sąsiedztwo Trójmiasta, Elbląga i Malborka daje  możliwości dotarcia do wielu atrakcji Pomorza.

Stegna dzięki swojemu wyjątkowemu mikroklimatowi i wspaniałym krajobrazom jest latem licznie odwiedzana przez turystów.  Piaszczyste plaże bogate w bursztyn i pasmo wydm porośniętych borami sosnowymi zapewniają niezapomniane widoki. Plaża w Stegnie jest wyjątkowo długa, bo aż czternastokilometrowa i dość szeroka, bo licząca 30 metrów.

Aby dostać się na plażę skorzystać należy z jednego z czterech wejść, prowadzi do nich bardzo ładna ścieżka przez las i wydmy. Główne wejście na plażę w Stegnie bogate jest w zaplecze lokali gastronomicznych, jak i atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci.

Przeglądaj apartamenty w Stegnie.

STEGNA

 

Atrakcje

Przez teren Gminy Stegna przebiega trasa kolejki wąskotorowej (Żuławska Kolej Dojazdowa -sezon letni) i szlaki wodne wiodące przez liczne rzeki i kanały żuławskie na Zalew Wiślany lub na Wisłę. W sąsiadującej miejscowości Jantar od 1999 roku organizowane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Najważniejszym zabytkiem Stegny jest kościół o szkieletowej konstrukcji i polichromowanych sufitach zbudowany w latach 1681-1683. Jego wyposażenie pochodzi częściowo z okresu baroku.

Pozostałe Atrakcje

  • Labirynt Stegna Park
  • Międzynarodowy Festiwal Organowy
  • Muzeum Bursztynowa Komnata
  • Park Linowy
  • Bulwar radiowej Jedynki
  • Wystawa Kinder Niespodzianek
design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

 

przewodnik po okolicy