Sztutowo

Data przyjazdu
Data wyjazdu


Sztutowo łączy w sobie cechy spokojnej miejscowości wypoczynkowej oraz wakacyjnego kurortu z zapleczem handlowo-usługowym.
Centralne położenie Sztutowa sprawia, że jest to bardzo dobra „baza wypadowa”, czyli najlepszy wybór dla tych, którzy podczas pobytu planują zwiedzać i korzystać z atrakcji całego regionu.

Słodkie lenistwo i chwila na rekreację
Sztutowo słynie z szerokich, piaszczystych i fragmentami całkowicie dzikich plaż oraz pięknych lasów. Przy głównym wejściu na plażę, do którego można dojechać zarówno samochodem, jak i meleksem, znajdują się: strzeżone kąpielisko, kilka barów oraz atrakcje dla dzieci. 
W centrum miejscowości znajduje się kilka sklepów, salon kosmetyczny i fryzjerski, apteka, poczta, bank oraz kościół. Odwiedzając Sztutowo koniecznie trzeba skosztować legendarnych, domowych lodów z cukierni „Ptyś”.


Przeglądaj apartamenty w Sztutowie:

MIERZEJA PARK, BALTIC SUN                         
LEŚNY ZAUŁEK

Sztutowo
 

W pobliżu mostu „Czterech Pancernych” na Wiśle (na moście kręcono sceny do 16-ego odcinka serialu „Czterej Pancerni i Pies”) funkcjonuje przystań żeglarska, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny. W miejscowości działają dwa ośrodki jazdy konnej, a w sztutowskich lasach wytyczone zostały szlaki do uprawiania Nordic Walking. Miłośnicy „wędrówek z kijkami” organizują tutaj cyklicznie spotkania i ogólnopolskie zawody.  Sztutowo znajduje się również na trasie rowerowej R10 wokół Bałtyku, która ciągnie się od przystani promu w Mikoszewie aż do granicy z Rosją w Piaskach.

W centrum miejscowości znajduje się kilka sklepów, salon kosmetyczny i fryzjerski, apteka, poczta, bank oraz kościół. Odwiedzając Sztutowo koniecznie trzeba skosztować legendarnych, domowych lodów z cukierni „Ptyś”.


Wakacje z historią w tle


Swój początek lub koniec, w zależności od kierunku podróży, ma w Sztutowie trasa Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Pierwsze fragmenty kolei wąskotorowej (szerokość toru to 750 mm) powstały około 1886 roku na potrzeby rozwijającego się na Żuławach przemysłu cukrowniczego. Szlak Żuławskiej Kolei Dojazdowej obejmuje pociągi na trasie Sztutowo – Stegna – Jantar – Mikoszewo – Prawy Brzeg Wisły. Pociągi rozkładowe ŻKD  roku kursują codziennie w okresie letnich wakacji szkolnych oraz w wybrane dni w ciągu roku według rozkładu jazdy.

Chwilę zadumy oraz refleksji historycznej dostarczy wizyta w Muzeum Stutthof, które działa na terenie dawnego obozu koncentracyjnego. 


 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej bazy apartamentów na Mierzei Wiślanej, które są otwarte przez 365 dni w roku. 

Do zobaczenia!

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl
przewodnik po okolicy