Sztutowo

Data przyjazdu
Data wyjazdu

Sztutowo łączy w sobie cechy spokojnej miejscowości wypoczynkowej oraz wakacyjnego kurortu z zapleczem handlowo-usługowym.

Centralne położenie Sztutowa sprawia, że jest to bardzo dobra „baza wypadowa”, czyli najlepszy wybór dla tych, którzy podczas pobytu planują zwiedzać i korzystać z atrakcji całego regionu.

Słodkie lenistwo i chwila na rekreację

Sztutowo słynie z szerokich, piaszczystych i fragmentami całkowicie dzikich plaż oraz pięknych lasów. Przy głównym wejściu na plażę, do którego można dojechać zarówno samochodem, jak i meleksem, znajdują się: strzeżone kąpielisko, kilka barów oraz atrakcje dla dzieci.

 

W pobliżu mostu „Czterech Pancernych” na Wiśle (na moście kręcono sceny do 16. odcinka serialu „Czterej Pancerni i Pies”) funkcjonuje przystań żeglarska, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny. W miejscowości działają dwa ośrodki jazdy konnej, a w sztutowskich lasach wytyczone zostały szlaki do uprawiania Nordic Walking. Miłośnicy „wędrówek z kijkami” organizują tutaj cyklicznie spotkania i ogólnopolskie zawody.

 

W centrum miejscowości znajduje się kilka sklepów, salon kosmetyczny i fryzjerski, apteka, poczta, bank oraz kościół. Odwiedzając Sztutowo koniecznie trzeba skosztować legendarnych, domowych lodów z cukierni „Ptyś”.

 

Sztutowo

Przeglądaj apartamenty w Sztutowie:


Mierzeja Park     Leśny Zaułek

Sztutowo port

Wakacje z historią w tle

Swój początek, lub koniec w zależności od kierunku podróży, ma w Sztutowie trasa Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Pierwsze fragmenty kolei wąskotorowej (szerokość toru to 750 mm) powstały około 1886 roku na potrzeby rozwijającego się na Żuławach przemysłu cukrowniczego. Obecnie, w celach turystycznych, można nią podróżować wzdłuż Bursztynowego Wybrzeża na trasie Mikoszewo-Sztutowo.

Chwilę zadumy oraz refleksji historycznej dostarczy wizyta w Muzeum Stutthof, które działa na terenie dawnego obozu koncentracyjnego. 

 design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl
przewodnik po okolicy