Kąty Rybackie Atrakcje turystyczne

Data przyjazdu
Data wyjazdu

Kąty Rybackie szczególnie docenią koneserzy piękna przyrody oraz zwolennicy spokojnego wypoczynku. Atutem miejscowości, która zachowała urokliwy klimat dawnej wioski rybackiej, są jedne z najpiękniejszych widoków na półwyspie. 


W otoczeniu natury

Szeroka i ciągnąca się kilometrami plaża w Kątach Rybackich (z wieloma wejściami bocznymi) gwarantuje możliwość wypoczynku w ciszy. Zakłócić ją mają prawo jedynie dźwięki natury – szum fal i odgłosy pojawiających się na niebie zastępów kormoranów. Gratką dla pasjonatów pieszych wędrówek będzie możliwość przejścia szlakiem leśnym do Rezerwatu Kormoranów i Czapli Siwej. Jest to największa ostoja kormoranów w Europie. Niezapomnianym doświadczeniem będzie także spacer promenadą do miejsca gdzie Wisła Królewiecka wpływa do Zalewu Wiślanego lub zorganizowanie wycieczki rowerowej po jednym z wytyczonych szlaków. 

Kąty Rybackie

Przeglądaj apartamenty w obiekcie : 

Marina    Willa Turkusowa

 

Kąty Rybackie

Atrakcje dla aktywnych

Przy głównym wejściu na plażę, gdzie można m.in. dojechać samochodem lub meleksem, znajdują się bary, smażalnie, kawiarnia oraz kiosk. W centrum miejscowości Kąty Rybackie zlokalizowanych jest kilka sklepów, smażalni, barów, a także piekarnia oraz kościół. Na najmłodszych turystów czekają dwa publiczne place zabaw. Aktywni mogą korzystać z ogólnodostępnej siłowni na wolnym powietrzu, boisk do piłki nożnej i koszykówki oraz placu do paintballa. W Kątach Rybackich działają także dwie wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, łodzie) przy Zalewie Wiślanym.  

W centralnej części miejscowości znajdują się nowoczesna przystań jachtowa oraz port rybacki. Można tutaj zwiedzić  Muzeum Zalewu Wiślanego lub wybrać się w rejs wycieczkowy po zalewie.design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

 

 

przewodnik po okolicy