Kąty Rybackie

Data przyjazdu
Data wyjazdu


Kąty Rybackie szczególnie docenią koneserzy piękna przyrody oraz zwolennicy spokojnego wypoczynku.
Atutem miejscowości, która zachowała urokliwy klimat dawnej wioski rybackiej, są jedne z najpiękniejszych widoków na półwyspie.
W otoczeniu natury

Szeroka i ciągnąca się kilometrami plaża w Kątach Rybackich (z wieloma wejściami bocznymi) gwarantuje możliwość wypoczynku w ciszy. Zakłócić ją mają prawo jedynie dźwięki natury – szum fal i odgłosy pojawiających się na niebie zastępów kormoranów. Gratką dla pasjonatów pieszych wędrówek będzie możliwość przejścia szlakiem leśnym do Rezerwatu Kormoranów i Czapli Siwej. Jest to największa ostoja kormoranów w Europie. Niezapomnianym doświadczeniem będzie także spacer promenadą do miejsca gdzie Wisła Królewiecka wpływa do Zalewu Wiślanego lub zorganizowanie wycieczki rowerowej po jednym z wytyczonych szlaków.

Kąty Rybackie

 Przeglądaj apartamenty w obiekcie : 

Marina    Willa Turkusowa

 

 Kąty Rybackie

Atrakcje dla aktywnych


Przy głównym wejściu na plażę, gdzie można m.in. dojechać samochodem lub meleksem, znajdują się bary, smażalnie, kawiarnia oraz kiosk. W centrum miejscowości Kąty Rybackie zlokalizowanych jest kilka sklepów, smażalni, barów, a także piekarnia oraz kościół. Na najmłodszych turystów czekają dwa publiczne place zabaw. Aktywni mogą korzystać z ogólnodostępnej siłowni na wolnym powietrzu oraz  boisk do piłki nożnej. W Kątach Rybackich działają także dwie wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, łodzie) przy Zalewie Wiślanym. Warto również zobaczyć okolicę Przekopu Mierzei Wiślanej.

W centralnej części miejscowości znajdują się nowoczesna przystań jachtowa oraz port rybacki. Można tutaj zwiedzić Muzeum Zalewu Wiślanego lub wybrać się w rejs wycieczkowy po zalewie.

W bliskim sąsiedztwie znajduje się  nowopowstały kanał żeglugowy Nowy Świat na Mierzei Wiślanej (przekop Mierzei Wiślanej),  który jest  częścią nowej drogi wodnej między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską.

 design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl
przewodnik po okolicy