Mierzeja Wiślana Atrakcje regionu

Data przyjazdu
Data wyjazdu

Mierzeja Wiślana to jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski położony nad Zatoką Gdańską.

The World Geography, internetowy serwis poświęcony podróżom, umieścił Mierzeję w rankingu najpiękniejszych półwyspów na świecie na 5. miejscu. Ponad 90-kilometrowa wydma, utworzona w wyniku działania prądów morskich oraz wiatru, zachwyca turystów urokliwym położeniem. 

Piękno ukryte w naturze

Mierzeja Wiślana to wąski skrawek lądu (1-2 km) w kształcie łuku, otoczony akwenem Zatoki Gdańskiej oraz Zalewu Wiślanego, który w głównej mierze zajmują szerokie, piaszczyste plaże oraz gęste lasy. Bogactwo flory i fauny można podziwiać w czterech rezerwatach przyrody (Ptasi Raj, Mewia Łacha, Kąty Rybackie, Buki Mierzei Wiślanej). Na terenie półwyspu znajduje się także Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, będący  idealnym miejscem na piesze wędrówki, wyprawy Nordic Walking, przejażdżki rowerowe oraz konne.

Mierzeja Wiślana

 

Mierzeja Wiślana

Kurorty turystyczne 

W pasie Mierzei Wiślanej położonych jest kilka miejscowości wypoczynkowych, wśród których najbardziej znane to Stegna, Kąty Rybackie, Sztutowo i Krynica Morska. Szczególnie w sezonie letnim nie brakuje tutaj atrakcji, a goście mogą korzystać z usług licznych restauracji, barów, parków rozrywki dla dzieci oraz centrów sportów wodnych.

Na entuzjastów żeglarstwa czekają nowoczesne porty jachtowe, znajdujące się na trasie tzw. Pętli Żuławskiej. Śmiałkowie mogą odwiedzić plażę naturystów w Piaskach. Pomimo rozwoju turystyki oraz napływu turystów, miejscowości  zachowały charakter dawnych wiosek rybackich, a rybę można kupić prosto z kutra. 

 

Wypoczynek o każdej porze roku

Za wysoki sezon turystyczny uznaje się na Mierzei Wiślanej okres od maja do września. Natura regionu zachwyca jednak bez względu na porę roku, co chętnie doceniają spragnieni ciszy i spokoju turyści poza sezonem letnim.


Poznaj miejscowości : 

Mierzeja Wiślana

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

 

 

przewodnik po okolicy